Studijní komunita

Živá studijní komunita změní způsob vašeho myšlení a způsob, jakým žijete vaši víru.

Zažijte rok intenzivního života a učení se. Ať už se rozhodnete ve službě pokračovat déle než rok, budete pracovat v komerční sféře, nebo se zapojíte do služby ve vašem sboru, chceme vás vybavit, abyste obstáli ve světě, jehož náboženské přesvědčení je stejně rozmanité jako jeho obyvatelé.

ŽIVÁ PRAHA

Praha je pulzující, kosmopolitní město. V jediné ulici můžete narazit na technologický startup, několik hipsterů či sochařů, a spoustu kaváren.

Jděte dál než na Karlův most. Knihu nelze posuzovat z její obálky, a stejně tak nemůžete poznat město z několika památek a muzeí. Praha je víc než Karlův most, Pražský hrad nebo její vyhlášené noční kluby. Pomůžeme vám vyhnout se turistickým pastem.

Poznejte Prahu zevnitř. Budete žít v jedné z deseti pražských čtvrtí, blízko lidem, abyste zjistili, pro co bijí jejich srdce.

Pronikněte do místní komunity. Můžete strávit odpoledne rozhovorem s některých z místních teenagerů. Jít malovat do místní kavárny nebo zabalit nějaké jídlo s místními, kteří pomáhají bezdomovcům. Toto jsou skuteční lidé se skutečnými příběhy, a my chceme, abyste je slyšeli a reagovali na ně.

Jsme individuální osobnosti. Rozmanité město vyžaduje rozmanité jednotlivce. Žádné dva projekty studijní komunity nejsou úplně stejné. Službu přizpůsobíme vašim schopnostem a zkušenostem, stejně jako aktuálním potřebám v Praze, ať už to bude uvnitř sborů, nebo alongside a difference-maker in the public sector.

LEARN PRAGUE

V naší komunitě stážistů jdou život a učení ruku v ruce. Pravidelně se budete setkávat s ostatními účastníky stáže MOSTY. Váš itinerář bude mít pět hlavních komponent učení: 

Učíme se společně: Učení je bohatší, když se děje v komunitě. Nejen, že se budete učit od místních vůdců a ostatních účastníků, ale také se budete učit od dlouhodobých zaměstnanců sborů, hostujících lektorů a celých týmů.

Learn to Navigate: Serving in an urban center like Prague is no easy task. We’ll give you the skills to navigate the challenges with regular interactive forums or “Track Days”. You’ll learn about the significance of the city in urban theology workshops. You’ll be prepared to integrate into the Czech capital with cultural intelligence sessions. You’ll be given various tools for exploring and deepening your faith during spiritual formation days.

Učíme se pomáhat: Služba je srdcem naší komunity. Využijete své jedinečné dovednosti a silné stránky v praktické pomoci v Praze. 

Učíme se růst: Váš mentor vás bude podporovat v průběhu vaší adaptace na nové prostředí, novou kulturu a nové město, i v průběhu změny vašeho myšlení a víry. Někdy tento mentor žije v Praze, jindy žije daleko (a proto milujeme Skype). Budete také školeni dlouhodobými zaměstnanci nebo místními vedoucími.